Gabrijela Brkić, fitness trenerica iz Basic Gym One u Zagrebu kaže da se na izgled unutarnje strane bedara vježbama i prehranom može utjecati, ali ne previše jer ovisi o građi tijela te o razini hormona estrogena koji je "odgovoran" za skladištenje najveće količine masnoća upravo na tom mjestu.
"Grupa mišića medijalne strane natkoljenice zvana i mišići primicači kuka, sastoji se od: pectineusa, aduktor brevisa, aduktor magnusa, aduktor longusa i gracilisa. Kako samo ime kaže primarna funkcija ovih mišića je primicanje noge u zglobu kuka. Iako su ovi mišići aktivni u pokretima kao što je hodanje, trčanje, čučnjevi, iskoraci potrebno je raditi vježbe koje ih izoliraju i dodatno jače aktiviraju", tumači Brkić.
Osim vježbi snage za jačanje mišića treba raditi i kardio za smanjivanje potkožnog masnog tkiva
Trenerica objašnjava da što se tiče sakupljanja masnog tkiva na unutarnjoj strani bedara kod žena pogotovo, ono se gubi najviše kompleksnim vježbama i dugotrajnijim aerobnim ili mješovitim aktivnostima. "Dakle, osim vježbi za jačanje ovih mišića, potrebno je izvoditi vježbe koje osiguravaju smanjivanje potkožnog masnog tkiva.
Također, 'mlohavost' bedara ovisi o prehrani, hidrataciji tijela i načinu života. Ipak, neke stvari kada je riječ o unutarnjoj strani bedra nisu promjenjive zbog građe ženskog tijela i hormona estrogena koji je odgovoran za skladištenje najviše masnoća unutar medijalne strane bedara.
Tu uključujemo različite kombinacije iskoraka prema naprijed, bočnih iskoraka ili iskoraka u stranu, čučnjevi, sumo čučnjevi, dizanja, skokovi i trčanja.