Zdravlje 22. srpnja 2026.

Sharon Stone prošla je pakao kad je prestala uzimati lijekove i marihuanu nakon moždanog udara

Foto: Abd Rabbo Ammar/ABACA/ABACA
zdrava krava postala miss7zdrava.24sata.hr

Slavna je glumica nakon moždanog udara jedva preživjela i morala napraviti pauzu od glume, a iako su joj liječnici savjetovali ne prekidati s lijekovima, ona je odlučila suprotno i sve lijekove jednostavno prestala uzimati. I prošla pakao.

Kad je prije gotovo 25 godina doživjela moždani udar, Sharon Stone jedva ga je preživjela. Rekli su tada liječnici da je imala doslovno jedan posto šanse za preživljavanje, nakon što je danima trpjela izljev krvi u mozak, a nakon što je preživjela, isticali su da će cijeloga života biti na lijekovima. Nakon te je epizode glumica morala napraviti podulju stanku od glume, te je uzimala lijekove, ali i marihuanu u medicinske svrhe.

Možda te zanima... Sharon Stone doživjela medicinski gaslighting: "Liječnici su zaključili da glumim" Zdravlje

"Rekli su mi: 'Ne možeš prestati. Nikad ne možeš prestati.' Ja sam rekla: 'Prestat ću,' i jesam, ali to je bilo kao da sam se skidala s je**nog heroina", rekla je Stone za Variety u nedavnom intervjuu, prenosi People. "Bila sam bolesna kao prokleti pas četiri i pol mjeseca. Samo sam mislila: 'Želim svoj život natrag.'"

Stone je odlučila da želi živjeti život bez lijekova. Najprije je odlučila odviknuti se od lijekova, a zatim i druge "medicinske pomoći".

"Nakon što sam se toga skinula, odlučila sam da ću prestati pušiti travu", objasnila je. "I budući da mislim da sada u travu stavljaju toliko toga - stvarno stavljaju - kad sam prestala pušiti travu, opet sam se razboljela."

Pojasnila je da marihuana nije jednaka kakva je bila "kad je bila dijete", da travu više ne uzgajaju kao nekad, u zemlji. Upravo je zato djelovala sasvim drukčije i za nju je "skidanje" s trave bilo poprilično mučno.

"Bila sam prilično bolesna mjesec dana. Otišla sam kod svog neurologa, a on je rekao: 'Sharon, dolazili su mi ljudi koji su umirali na hitnoj od marihuane.'"

Inače, Stone je govorila u nekoliko navrata ranije o opasnostima koje nose droge, te rekla da je "puno prijatelja mrtvo" zbog droge. Spominjala je iskustvo svog brata, koji je završio u zatvoru i "prešao granicu", kao i iskustvo svog sina koji je bio upleten u navodno dilanje lijekova dok je bio smješten u bolnici nakon skijaške nesreće.

Stone je od početka otvoreno govorila o svemu, pa tako i o svom moždanom udaru, tvrdeći da se osjeća bolje kad javno govori o tome.

"Dugo sam se htjela pretvarati da sam dobro", objasnila je jednom prilikom. "Trebam osam sati neprekidnog sna da bi moji lijekovi za mozak djelovali kako ne bih imala napadaje. Dakle, ja sam osoba s invaliditetom i zbog toga me ne zapošljavaju često. To su stvari s kojima se suočavam posljednje 22 godine i sada sam otvorena po tom pitanju."

Sharon Stone Možda te zanima... Jedan savjet zbog kojeg Sharon Stone uspijeva izgledati odlično i u 63. Fitness

Komentari 0

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.