Stalno razmišljaš o seksu, često gledaš porno filmove i poželiš mnoge muškarce koje vidiš. Nisi sigurna da je to normalno? Najvjerojatnije jest. Velike su šanse da se samo radi o izraženoj seksualnoj želji, što je normalno.
Međutim, ako seksualne misli narušavaju svakodnevne aktivnosti, uzrokuju stres i uznemirenost, ili te navode na riskantno ponašanje, onda se možda radi o ovisnosti (o seksu) i potrebno ti je psihološko savjetovanje.
Ako si u braku, možda imaš baš suprotan problem. Ne želiš seks kada ga želi tvoj suprug, a on ne želi kada bi ti htjela. To je vrlo česta pojava, naročito kod parova koji su dugo u vezi. Jedno od rješenja je planiranje seksa. Drugo je kompromis: kada jedna strana nije raspoložena, neka se ipak upusti u igru. Najčešće se ipak probudi raspoloženje.
Seks je mnogo više od samog odnosa. Posvetite se više razmjenjivanju nježnosti i poljubaca. Čak i ako nakon toga ne uslijedi seks, osjetit ćeš veću bliskost s partnerom, što također može probuditi seksualnu želju. A što ako tvoj partner ne može uopće postići erekciju? Pogotovo ako se radi o mladom muškarcu?
Ovaj poremećaj vrlo se rijetko javlja kod muškaraca mlađih od četrdeset godina. Ali i mlađi muškarci mogu povremeno doživjeti disfunkciju - na primjer, nakon konzumiranja većih količina alkohola, zbog terapije medikamentima ili zbog određenih bolesti. Također, trebate znati pati li tvoj partner od depresije, jer anksioznost umanjuje dotok krvi u penis. Za sada, fokusiraj se više na nježnosti, masažu, čak i oralni seks. Ako ni to ne riješi problem, tvoj se partner svakako treba obratiti liječniku.