Komentari 82

Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
Prikaži sve komentare
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Zdrava dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Zdrava te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Default avatar -
    crohistoria
    Nikad nisam previše preferirala meso u prehrani, ali kako sam Slavonka - to je nekako neizbježno. Ipak, vrijeme na fakultetu bilo je moje vegeterijansko doba. Cimerica je odlučila postati vegeterijanka, a kako sam i sama bila na tom putu, svaki …prikaži još!
  • Default avatar -
    thomary
    Odrasla sam u obitelji u kojoj je uglavnom svaki obrok bio mesni. I na taj način sam se hranila dugo, dugo vrmena. Ne mogu reći niti da sam sada potpuno izbacili meso iz svoje prehrane, ali navike su se znatno …prikaži još!
  • Default avatar -
    tasha1
    Vegetarijanska kuhinja još uvijek danas u našem podneblju izaziva neodobravanje od velikog broja ljudi. Većina misli na neukusnu, jednoličnu i dosadnu prehranu. Kada bi se barem malo više potrudili i isprobali brojne recepte koji se mogu pripremiti bez mesa, mislim …prikaži još!
  • Default avatar -
    Lucyphae
    Prije nekoliko godina sam doživjela jedan, naizgled jednostavan i nimalo zanimljiv susret - susret koji mi je, gledajući na njega sada iz ove perspektive, zaista i promijenio život. Bio je zapravo ključan u oblikovanju mojeg stajališta, izmijenio je način na …prikaži još!
  • Default avatar -
    Zeljka31
    Gledajući unatrag - razlog predrasuda prema vegetarijanskoj prehrani je bilo obično neznanje i loša priprema ponuđenog jela. Od kraja prošle godine intenzivno se susrećem, ponekad i probavam vegetarijanski meni. Predrasude su potpuno nestale. Riječ je o svakodnevnim jelima koja su …prikaži još!
  • Default avatar -
    scalia
    Najprije vam moram reći koliko me je oduševilo ovo saznanje da na Jadranu postoji vegetarijanski hotel.Ne mogu vam ni izbrojati koliko puta sam u ovih 17 godina koliko sam vegetarijanka ostala gladna na svojim putovanjima i ne ljudi jednostavno ne …prikaži još!
  • Default avatar -
    bseckar
    Iako imamo mogucnost ubijati zivotinje I hraniti se njima, takodjer na ovoj planeti postoji I drugaciji izbor. Vegetarijanstvo je za mene oblik prehrane -znaci, nesto vrlo intimno I vazno, koji pruza plemenitost I podrzava suosjecanje medju zivim bicima na nasoj planeti.
  • Default avatar -
    Monikak
    Nisam oduvjek bila vegeterijanka,ali problemi s težinom i slabokrvnosti ...pokrenuli su me. Najprije sam počela sa tjelovježbom i dijetom,s vremenom sam izbacila suhomesnate proizvode,pa onda i meso.Smršavila sam 10 kg,istopila masne naslage ,ali navike su ostale i dalje svakodnevno vježbam …prikaži još!
  • Default avatar -
    natasabranivma
    Zašto? Odakle nam pravo? Ima li sve to smisla?U ime čega odgajamo životinje , i s kojim pravom brinemo o njima na takav način? Još smo napravili i razliku među njima , pa su neke domaće- pitome,a neke su divlje.A …prikaži još!
  • Default avatar -
    mayaacro
    stella žuvela / mayaacro eh, u točku ste me takli :-) vege sam već 27 godina. do toga sam došla spontano, u svojoj 13-oj, jednostavno sam se jednog dana počela osjećati kanibalistički. u ono vrijeme ta je moja odluka bila …prikaži još!
  • Default avatar -
    lesnik
    Zdrava kao zdrebica, smirena kao kravica, vesela kao jagnje i lepa kao srna, a sve zahvaljujuci tome sto svoje prijatelje volim, umesto jedem! <3
  • Default avatar -
    mitsuko
    Iz vlastitog iskustva mogu reči da sam u jednom trenutku osjetila jako malu potrebu za mesom,(a da se prethodno nisam informirala o raznim člancima koja govore o štetnosti mesa) koja je prerasla u to da je prošla godina i više …prikaži još!
  • Avatar silvijamalogorski
    silvijamalogorski
    Prije sad već 6 godina, tokom studiranja počela sam volontirati u Azilu u Osijeku,a sa time je počelo i moje vegetarijanstvo, tada nisam ni slutila da će mi osobe koje sam tamo upoznala pokazati drugačiji, humaniji način života, a napušteni …prikaži još!
  • Default avatar -
    markaltesimo
    vezano uz vegetarijanstvo najviše volim pozvati na večeru ne-vegetarijance pune skepse i nepovjerenja koji onda izađu iz moje kuće punih trbuha! ja vjerujem u onu "ono smo što jedemo" pa mi je stalo da namirnice od kojih spremama obroke budu …prikaži još!
  • Default avatar -
    damac
    Nemam iskustva sa vegetarijanskom prehranom jer sam odrasla u mesnom podneblju gdje su se klale kokice i pajceki. Nemam nista protiv vegetarijanske prehrane, ali teško mi se odreći mesa. Kad bi mi netko pokazao što i kako, možda bi i …prikaži još!
  • Default avatar -
    lidijaprpic
    Moja odluka o vegetarijanstvu u moju je kuću došla kao ceker s "fasungom". Dobrodošla. Moj muž, inače unuk i sin mesara, svojedobno i sam mesar, odmah se prilagodio i u danima kada je na njega red za kuhanje, počeo tražiti …prikaži još!
  • Default avatar -
    MIMA78
    Tko nije probao vegetarijansku ishranu, reći će da je to čista glupost! Naravno, i ja sam bila među tima, dok nisam probala što je uopće to! Vauuuu! Igrom slučaja i spletom nesretnih okolnosti, mama je oboljela od karcinoma. Operacija, kemoterapije, …prikaži još!
  • Default avatar -
    MALINA8
    Bilo bi lijepo osvojiti ovu nagradu,mislim da je bitno raznovrsno jesti,a još važnije nikom ne predbacivat zašto je odlučio preći na vegeterijanstvo i obratno,ako se dobro kombinira,uspjeh je zagarantiran. I neka bude izvorno,domaće koliko je više moguće naravno Bilo bi …prikaži još!
  • Default avatar -
    snjezanaina
    o vegetarijanskoj prehrani ne znam puno. mesožder sam i ne znam što bih jela da mesa nema.Sve ostalo na mom tanjuru je samo prilog. bilo bi lijepo da me netko uvjeri u raznolikost vegetarijanske prehrane i mogućnosti koje ona nudi, …prikaži još!
  • Default avatar -
    Morphine
    Jela sam jedno vrijeme vrlo ukusna vegetarijanska jela spravljena s puno ljubavi iz mašte jedne poznanice vegetarijanke i osjećala sam sitost dugo vrijeme nakon jela, nenapuhnutost, kao da su sve stanice dobile što im je potrebno, jer nije bilo ni …prikaži još!
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.