Komentari 9

Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
Prikaži sve komentare
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Zdrava dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Zdrava te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Default avatar -
    mirabel
    Draga Dunja, ovaj odgovor zanemari ako želiš smanjiti kolesterol.......dakle, izbaciti treba sve žitarice jer su one glavni uzrok kolesterolu a ne jaja, meso i masnoća!!! Razmisli malo, ljudi nikad u zadnjih 50 godina nisu jeli manje mesa, jaja i maslaca …prikaži još!
  • Default avatar -
    nateri
    evo samo nekoliko savjeta: za pocetak, molim svih da zanemare mirabelin komentar. nema nikakve veze sa zdravim razumom. ljudi u zadnjih 50 god najvise i jedu mesa, masnoca i jaja, rafiniranog brasna i secera. treba jesti puno cjelovitih zitarica, lana, …prikaži još!
  • Default avatar -
    ntremac
    Što je OVO? Ja imam 55kg, 46 god i 160cm visine i ukupni kolesterol mi je 14.8. TO je povišeni kolesterol a ne 5.8!!! Pijem sortis od 20mg i s njim održavam razinu kolesterola 6-7. A ovakve priče su mi …prikaži još!
  • Default avatar -
    mirabel
    dakle, nateri, zašto bi svi zanemarili moj komentar a uzeli u obzir tvoj??tko kaže da si ti u pravu a ja ne?? ja govorim iz vlastitog iskustva i onih oko mene prema tome znam zašto sam i što sam napisala........jednog …prikaži još!
  • Default avatar -
    autsajderica
    višak kg? 172 i 67? BMI idealan. i to je višak kg??? di??
  • Default avatar -
    nateri
    možda zato što sam se školovala kako bih mogla davati ljudima savjete o zdravlju. naravno, to nitko nije mogao znati, ali eto. naravno, izbor svakog pojedinca je hoće li se prikloniti new age filozofijama gdje ljudi primarno znanja skupljaju s …prikaži još!
  • Avatar azra
    azra
    I sama imam jako visok kolesterol, varira oko 9, a sedam godina sam vegetarijanka i ne pušim, nemam viška kila i hranim se zdravo. E sad, koliko može prehrana pomoći.. možda 10%, ali motivacija za zdravu prehranu je u boljem …prikaži još!
  • Default avatar -
    Kika13
    u cijelom ovom clanku, dunja prica o visokom HDL kolesterolu a ne trigliceridima, i tko god je samo odslusao endokrinologiju i metabolicke bolesti znati ce da se u slucaju obiteljske hiperkolesterolemije dijetom moze skinuti max 10% (pa cak i oni …prikaži još!
  • Default avatar -
    nrebusa
    Na endogeni kolesterol gotovo da uopće ne utječe kolesterol konzumiran u namirnicama, već kakve masnoće se unose u organizam. Dakle jaja (žumanjci) se mogu jesti bez problema, to su nekakva najnovija istraživanja. I sama imam "povišen" ukupni kolesterol (6 mmol/l), …prikaži još!
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.