Komentari 40

Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
Prikaži sve komentare
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Zdrava dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Zdrava te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Default avatar -
    smokvica
    toliko jos uvijek predivnog povrca ima na pijaci,a da imam ovu kuharicu-zimnicu znala bih barem dio te divote spremiti u moje teglice koje zjape prazne u smocnici....kako su samo tuzne tako prazne :(
  • Avatar liiaaaaaa
    liiaaaaaa
    Ovo je moja prva godina da radim zimnicu, mlada sam a i ove godine sam doselila iz grada na selo gdje sam otkrila obilje povrća i voća za pospremiti. Počelo je sve s prvim trešnjama - zamrznutima doduše, tek sam …prikaži još!
  • Default avatar -
    majadee
    teško je odlučiti volim li više pripremati džemove od domaćeg voća koji ispunjavaju kuću svojim slatkim mirisom punim lijepih uspomena. ili promatrati kako se razina krastavaca u preši za kiseljenje smanjuje, a količina vode raste, i znati da sam spremna …prikaži još!
  • Default avatar -
    dunjasita
    Vlasac, peršin, kopar, bosiljak. namazi od začinskog bilja, maslinovog ulja i češnjaka, pekmezi sa breskvama i mentom, šljiva, kruška, marelica . kisela paprika, krastavčići. pečena paprika i patlidžan malo se pomješa i evo ajvara. mmm kiseli vrganji i lisičice:), male …prikaži još!
  • Avatar niky88
    niky88
    Prošle godine na sam spomen zimnice,meni je bilo muka.Nisam znala što bi nekom rekla kad bi me pitali dali sam što radila za zimnicu,uvijek sam se krpala teti za koju teglicu krastavca,cikle pekmeza..itd.. Ove godine dala sam si truda,prvi pekmez …prikaži još!
  • Default avatar -
    mira
    voljela bih da imam puno više vremena za zimnicu....ovog ljeta sam zajedno s mamom spravila džem i kompot od jagoda, višanja (kad je bila sezona jagoda i višanja), zatim smo napravile ciklu, salatu od kupusa, i kisele krastavce, i da …prikaži još!
  • Default avatar -
    Sandra72
    Godinama se pokušavam hraniti "zdravije" i stalno neka nova znanja i spoznaje iz godine u godinu usvajam...počelo je još za studentskih dana. Tada sam isprobavala razne recepte od moje ujne Slavonke za kuhanje zimnice, pravljenje kolača, a tome sam dodala …prikaži još!
  • Default avatar -
    suziqu
    Najbitnije mi je da nema konzervansa i dodanog šečera jer moje dijete ne smije šečer, pa najviše volim sama napraviti zimnicu doma, jest da ima kraći rok trajanja od industrijskih ali je zdravije. Radim manje količine ali češće ovisno što …prikaži još!
  • Default avatar -
    tina55
    Evo priče kako je nastala moja najfinija zimnica, sastojci su puno muke, dogodovština, zabave i druženja, malo šečera, dunja i jabuka! Jesenje veče. Šećem poljskim putem sa svojom princezom u nosiljci. Uživamo. Na rubu jednog polja zapazim staru dunju i …prikaži još!
  • Avatar ladyjil
    ladyjil
    najbolji način pripreme za zimu je ZIMNICA!! već dugi niz godina pripremamo zimnicu i to raznovrsnu jer domaće je ipak najbolje. budući da u vrtu ostane dosta povrća,kojeg je šteta ne upotrijebiti , ne preostaje ništa drugo nego spremiti za …prikaži još!
  • Avatar Imutak
    Imutak
    Zar nije lijepo sve te mirise i okuse sačuvati za hladne zimske dane i uživati u njima kad vani lagano pada snijeg,a u ustima nam se tope ti predivni plodovi koje smo spremili.
  • Default avatar -
    inas
    Obožavam zimnicu, mama je sperema svake godine, pa bi njoj htjela pokloniti knjigu. Najčešće sprema kisele krastavce, ciklu, papriku narezanu, papriku u komadu, nekad ajvar, turšiju... Uglavnom ne mogu zamisliti zimu bez zimnice.
  • Avatar Emina34
    Emina34
    Mmmmmm...zimnica.....svake godine spremanje povrća iz vlastitog vrta,krastavci,cikla,luk kozjak,mrkva,peršun,rajčice,paprika,tikvice.....svega,ali i voća,znači ne spremam zimnicu samo u jesen već krećem od ljeta kad dozriju prve trešnje pa dalje. Ima tu svega raznih kompota,džemova,želea...od povrća ima turšije,raznih mješanih salata,ajvara kuhanog i pečenog,svega..malo je …prikaži još!
  • Avatar hippoxx
    hippoxx
    Zbog velikog vrta kojeg imamo, puno toga za zimnicu spremamo. Poslje plodnog ljeta bila bi velika šteta, ne iskoristiti plodove što daje i ne ubrati povrće i voće što sjaje! Spremamo najčešće pekmeze od višanja, marelica i šljiva u staklenci …prikaži još!
  • Default avatar -
    tonja_bel
    kako moja obitelj ima veliki voćnjak i povrtnjak, ove godine smo odlučili spremiti razne nove stvari za zimnicu (sok, pekmez i kompot od aronije, pekmez od sljive, breskve i rajčice, salsu, pinđur, ratatouile, kompot od tikvice i one standardne stvari …prikaži još!
  • Default avatar -
    anamaria
    Nikad nisam radila zimnicu, skupljala sam recepte, ideje, savjete i trikove, ali još se nisam odvažila na to. Možda će mi Tončikina knjiga biti pravi poticaj? Da parafraziram slavnu Armstrongovu izjavu - mali korak za vas, a veliki za mene …prikaži još!
  • Avatar Josipa_K
    Josipa_K
    Još uvijek ne pravim sama zimnicu ali uskočim kada treba pomoći mami koja svake godine nešto pripremi. Ove godine je spremila ciklu i skuhala puno rajčice. Obično kiseli i krastavce ali ih ove godine nismo imali puno u vrtu.
  • Avatar pilki
    pilki
    poslje bogatog i plodnog ljeta trudimo se da nam takva i zima bude! tako se cijela obitelj skupi i počinje priprema zimnice. nađe se tu svega od slatkog,slanog do kiselog :). a najviše od svega volimo pripremati slastice,moj najdraži pekmez …prikaži još!
  • Avatar zeky26
    zeky26
    Tek sam početnik u spremanju zimnice i do sad sam probala samo džem od kiwia i ispao je savršeno, doma ga svi obožvaju. Sada bi htjela na što prirodniji način pripremiti zimnicu (slatku i slanu) svojoj obitelji (djeci koja obožavaju …prikaži još!
  • Avatar giana
    giana
    Otkad sam prije tri godine počela živjeti s dečkom, počela sam se, u početku zbog potrebe, mama nije bila blizu da pomogne :/ pa sve više i iz ljubavi baviti kuhanjem. Najviše mi je u tome pomogao Mr. Google, iako …prikaži još!
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.