Komentari 16

Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
Prikaži sve komentare
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Zdrava dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Zdrava te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Default avatar -
    sanja50
    u perilicu rublja stavljam 2 žličice sode bikarbone.dobro je za čišćenje kamenca u perilici i za bjelje rublje.
  • Default avatar -
    acirim
    Već godinama koristim za čišćenje sanitarija mješavinu bijelog octa i malo deterđenta za suđe.Rezultat je jako dobar, nema kamenca na slavinama, a keramika je sjajna.
  • Avatar baukida
    baukida
    Kom mene je alkoholni ocat zakon...stavljam ga i umjesto omekšivaća u mašinu za veš, napravila sam otopinu od 2/4 alk.octa, ostatak vode uz dodatak par kapi negog od eteričnih ulja ( najčešće lavanda ) i rezultati su fenomenalni. Također ga …prikaži još!
  • Avatar micek13
    micek13
    nema toga što alkoholni ocat i soda bikarbona neće očistiti i osvježiti. uvijek imama pri ruci bočicu sa špricom, a u njoj mješavinu octa, sode i vode. samo pošpricam i nakon nekoliko minuta obrišem spužvicom i sve se sjaji.
  • Avatar LILIANA
    LILIANA
    SVAKODNEVNO KORISTIM ALKOHOLNI OCAT I SODA BIKARBONU SA ETERIČNIM ULJIMA KAO OMEKŠIVAČ I RUBLJE JE ZAISTA MEKANO.A BOČICU SA ŠPRICOM KORISTIM U KOMBINACIJI SA OCTOM I SODABIKARBONOM ZA ČIŠĆENJE SANITARIJA I PROTIV KAMENCA, REZULTAT JE SUPER, SVE SE SJAJI, A …prikaži još!
  • Default avatar -
    romanavaljak
    Da ne ponavljam alkoholni ocat i čudotvorna soda bikarbona u svom kućanstvu za čišćenje puno koristim i limun,a naročito koricu! Provjereno sve blista!
  • Default avatar -
    555
    limun,limun i limun...ujutro nataste iscijeđen u čaši vode za imunitet,za pranje daske za rezanje, dobro ju natrljam pa isperem i naravno za upijanje neugodnih mirisa u hladnjaku..
  • Avatar snjubi
    snjubi
    Kad sam bila mala uvijek bi mi stan smrdio jer bi mama sve prala u alkoholnom octu. A sada kada i ja živim samostalno počinjem sve više voljeti miris octa jer znam koliko mi bakterija ukloni i upije ostalih neugodnih …prikaži još!
  • Default avatar -
    aperic
    limun super cisti case od salitrene vode, kamenac na umivaoniku utrljam ostavim par minutica isperem i blista ko novi
  • Default avatar -
    Tajchi31
    Nema gorega od mirisa teškog sanitara (poput Domestosa) koliko je efektivan, toliko je i ne ekološki prihvatljio, opasno po zdravlje. Najradije u svom domačinstv koristim ocat,limun,ulje čajevca i sodu bikarbonu. Blistav pogled na vrt kroz prozor definitivno postignem toplom vodom …prikaži još!
  • Default avatar -
    tajana111
    Ja u svom domu sve čistim otpadnim enzimom (https://themajka.com/otpadni-enzim-cudotvorna-otopina-t1789.html) kore naranče i limuna i ostaci od povrća se stave u vodu sa smeđim šečerom i tri mjeseca stoje na toplome i stvara se otpadni enzim koji se može koristiti za …prikaži još!
  • Default avatar -
    striki
    Svoj dom najbolje očistim strojem na paru s kojim ukljanjam apsolutno sve nečistoće, skidam kamenac, čistim tepihe, madrace, klima-uređaje... Čišćenje parom je za mene pravo otkriće! Osim toga, otkrila sam i da se kamenac sa slavina i vrata tuš-kabine vrlo …prikaži još!
  • Default avatar -
    wera37
    Nedavno sam otkrila savršeno sredstvo za čišćenje: u staklenku uliti alkoholni ocat i kore agruma. Zatvoriti, staviti na hladno, tamno mjesto i za 2 tjedna imate mirisno, učinkovito i prirodno sredstvo za pranje i čišćenje svih površina u kući...Uz ovo …prikaži još!
  • Default avatar -
    liber
    Godinama koristim otopinu sode bikarbone,limuna i alkoholnog octa,za čišćenje sudopera i općenito kuhinje.Ponekad umjesto limunovog soka koji mi je malo ljepljiv, stavim nekoliko kapi nekog eteričnog ulja.Sodu bikarbonu koristim za većinu kućanskih poslova,od pranja rublja,pranja drvenih daski za rezanje ili čišćenja hladnjaka
  • Default avatar -
    waterlilly
    kao i wera, koristim tu 'otopinu' octa, limunovih kora i cvjetića lavande... procijedim prije upotrebe, naravno, umočim svoju krpicu i sve u kući blista i miriše! osim toga, u kupaonici i na sudoperu po potrebi čistim sodom bikarbonom, na koju …prikaži još!
  • Default avatar -
    JosipaSalaic
    U bocu s raspršivačem ulijte 125 mililitara bijelog octa. Dodate isto toliko vode i četvrtinu žlice prirodnoga tekućeg sapuna za pranje posuđa. Dodate i po četvrtinu žlice eteričnog ulja lavande i eteričnog ulja limuna. Dobro promućkate prije nego što poprskate …prikaži još!
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.