Komentari 16

Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
Prikaži sve komentare
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Zdrava dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Zdrava te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Default avatar -
    Dexion
    svaka zena koja je rodila ranije, zdraavija je
  • Default avatar -
    Dexion
    svaka zena koja je rodila ranije, zdraavija je
  • Default avatar -
    Dexion
    svaka zena koja je rodila ranije, zdraavija je
  • Avatar Zdrava1987
    Zdrava1987
    Po ovom citatu : Dr. sc. Ulla Marton, objasnila je koji su najčešći zdravstveni rizici kod starijih rodilja: 'Zbog starije životne dobi i češćih osnovnih bolesti koje dolaze s dobi (poremećaj rada štitne žlijezde, povišeni tlak, neregularnost metabolizma šećera ) …prikaži još!
  • Default avatar -
    picek58
    Sve kasnije rađanje povezano je i sa ekonomskom situacijom. Danas nitko nije siguran da će zadržati posao ako ode na porodiljski. Inaće ako je žena zdrava može rađati doklegod može zatrudnjeti. Jedno sam djete rodila sa 27 a drugo sa …prikaži još!
  • Default avatar -
    mpetr620
    Tako je, slažem se u potpunosti s tobom picek58. To sve ovisi od osobe do osobe, a ovo gore u tekstu su samo globalne statistike. Ja imam 32 godine i nemam još dijete. Uopće se ne smatram rizičnom osobom za …prikaži još!
  • Avatar aurora73
    aurora73
    slažem se s picek58...rodila sam svog za sada jedinca s 38 godina, slali su me 4 puta na glukozni test (za šećer), jer mi je bio normalan (?) da bi mi na Vuk Vrhovcu rekli da 4 puta radit test …prikaži još!
  • Default avatar -
    ivy_76
    prva trudnoća mi je bila s 22 godine. bila sam potpuno spremna na sve. doduše, nedostajalo mi je nekih informacije. ta trudnoća mi je bila puno lakša - psihički, nego kasnija. i po kolegicama vidima da se nakon poroda mlađe …prikaži još!
  • Default avatar -
    lidia2103
    @ivy_76..."i zato mi nisu jasne žene koje sa 33 još misle da su mlade za rađanje i kao ne zabrinjavaju se oko toga, jer još ima vremena. a onda nastane problem kad sa 35 ni umjetna oplodnja ni hormonalne terapije …prikaži još!
  • Default avatar -
    mpetr620
    Bravo lidia2103! Odlično si ovaj komentar napisala i dala jasno do znanja da nitko nema pravo pametovati tebi , meni i još mnogima zašto se smatramo mladima za rađanje u svojoj 32. godini i zašto još nemamo dijete. Na nama …prikaži još!
  • Default avatar -
    aliane
    Ja imam problem. Nikad nisam imala urednu menstruaciju. Dugo sam pila hormone. Tek nakon 30te mi je pocela redovito dolazit mada se i sad zna desiti da izostane,tj.kasni. Htjela bih dijete,pokusavam zatrudnijeti,idem na preglede,ali sve...bezuspijesno. Molim za neki savijet. Hvala cure!
  • Default avatar -
    marcca
    Sve je to divno i krasno, žene imaju vremena da si izgrade karijeru i naprave puno toga u životu prije nego se odluče na izgradnju obitelji. No, kao psiholog u tome ne vidim ništa naročito dobro. Generacijski jaz se sve …prikaži još!
  • Default avatar -
    mpetr620
    Moja pokojna baka je moju mamu rodila u svojoj 40. godini života, a bilo je to davne 1953. godine. Imale su odličnu komunikaciju i super su se slagale i razumjele jedna drugu. Smatram da uopće nema pravila oko svega toga, …prikaži još!
  • Default avatar -
    marcca
    Ključni dio rečenice: bilo je to davne 1953. godine. Danas je situacija puno drugačija. + od svakog pravila postoje iznimke, samo je njih sve manje i manje.
  • Default avatar -
    mpetr620
    marcca pojasni ključni dio rečenice! Što ti misliš o tome kada si već izdvojila taj dio?!
  • Default avatar -
    marcca
    Pod time da je to bilo 1953. godine mislim to da se situacija otada uvelike promijenila. Koncept obitelji, odnos mlađih prema starijima, generacijski jaz su samo neke od stavki. Da ne nabrajam i ne ulazim u duge rasprave, svijet se …prikaži još!
Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.