Eko 29. listopada 2016.

Oprezno: osam najprljavijih mjesta u stanu

Metla
zdrava krava postala miss7zdrava.24sata.hr

Jesi li znala da je daljinski upravljač jedan od najprljavijih predmeta u tvom domu?Ostali mali elektronski uređaji i pribor, kao što su mobitel i slušalice, također mogu biti leglo klica. Redovito čisti sve uređaje u stanu, ali pritom koristi sredstva koja ne štete elektronici.

Vrijeme je da prestaneš izbjegavati čišćenje određenih predmeta i mjesta u stanu na kojima se nakupljaju nečistoće. Slijedi ove savjete koje preporučuje portal Goodhousekeeping.com i pobrini se da tvoj dom uvijek bude čist.

Prostor između uređaja i zida

Između tvog hladnjaka i ormarića ili zida obično je samo dva do tri centimetra razmaka, međutim te pukotine mogu skupiti mnogo prljavštine. Koristi dugu krpu ili tanki nastavak za usisavač da očistiš sve kutke i zakutke.

Police hladnjaka

Vjerojatno već brišeš unutarnje police hladnjaka, ali koliko često ih pereš? Redovito izvadi iz hladnjaka unutarnje police i spremnike te ih operi u toploj vodi sa sapunom kako bi svježe namirnice zaštitila od bakterija i prolivene tekućine.

Stropni ventilator

Moguće je da ne vidiš prašinu koja se nakuplja na vrhu tvog stropnog ventilatora, ali to ne znači da ona ne postoji. Kako bi spriječila da se prljavština prostruji zrakom, upotrijebi krpu za čišćenje.

Kuhinjske spužve

Tvoja kuhinjska spužva upija bakterije tijekom čitavog dana. Ako ne želiš "čistiti" posuđe spužvom punom bakterija, redovito ju dezinficiraj ili zamijeni s novima. Oprez, kako čistiš pećnicu!

Metla

Da, trebaš čistiti metlu. Iako metla odlično otklanja dosadnu prašinu, jedan dio prljavštine može ostati zarobljen unutar nje. Očisti glavu metle u toploj vodi punoj sapunice pa ju isperi pod mlazom tople vode iz tuša.

Kape, šalovi, rukavice

Kao i bilo koji drugi komad odjeće, kape, šalovi i rukavice skupljaju mrtve stanice kože i bakterije pa ih redovito peri. Pritom čisti kožne rukavice kožnom krpom za brisanje. Pročitaj kako očistiti kuću bez rukavica.

Vreće i torbe

Platnene vreće za namirnice ne zagađuju okoliš, no o njima je potrebno voditi brigu. Ubaci svoje višekratno upotrebljive vreće u perilicu rublja s vremena na vrijeme. Nemoj zaboraviti ni na torbu u kojoj nosiš odjeću za teretanu. Obriši ju vlažnom krpom iznutra i izvana te je posipaj sodom bikarbonom kako bi otklonila neugodne mirise. Zanimaju te beauty trikovi sa sodom bikarbonom.

Svoj zeleni stav iskaži i platnenom torbom za kupovinu.

Može li plastika biti toksična?

Komentari 0

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.