Šalica zelenog čaja za vitkost

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Default avatar -
  • Default avatar -
    toncica21
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    za sve one koji ne znaju čiji zeleni čaj je najbolji,evo savjeta-ja sam isprobala bar 7 proizvođača,svaki put sam kupila neki drugi,pa mogu reći definitivno meßmer(ima ga za kupit u Mulleru) i milford(ima ga gotovo svugdje za kupiti).Najbolji je čisti zeleni čaj,bez ikakvih dodataka(limuna,vanilije i sl.) i najidealnija priprema-zakuhati vodu,ostaviti 1-2 min. da odstoji,tek tad preliti vrećicu i držati 3-5 min. max.Jedan trik za one koji su osjetljivi na okuse i boje-pijte ga iz neke šalice u boji i čim toplijeg,jer tad nećete osjetiti njegov gorki
    okus.Osobno pijem zeleni čaj tek nekih 8 mjeseci,ali moram priznati da sam ovisna o njemu.A ako teže zaspite navečer,nemojte ga piti jako kasno.

  • Default avatar -
    smokvica
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    @toncica:odgovorila si na pianje koje sam upravo htjela postaviti...probala sam neke cajeve ali nisam naisla na onaj koji mi odgovara a sad sam siurnija koji cu si spremiti...

  • Default avatar -
    Meda
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    Moje iskustvo sa zelenim čajem: prvo mi je bio odvratan i miris i okus pa sam isporbavala različine vrste od različitih proizvođača, sve je to bilo "variajcija na temu". Konačno sam dobila prave informacije i otkrila razlog - zeleni čaj u filter-kesicama je "smeće" od čaja u odnosu na čaj u listićima (suhi/smežurani listići) - ne može se porediti kvalitet, a dokaz tome je fantastičan miris i ukus. Moji favoriti sa našeg tržišta su Biofarmov zeleni čaj u listićima i Plantagovi zeleni čajevi u listićima (obogaćeni dodatnim okusima đumbira, jasmina i sl.). Najbolji su ako im se ne dodaje limun i šećer nego da se piju sami, eventualno blago zaslađeni medom iz prirodnog uzgoja. Naravno, idealna teperatura vode za pripremu z. čaja je 70 stepeni C.

    I, da, definitivno pomaže u skidanju sala sa stomaka, jer sadrži katekine, i pomaže održavanju vitkosti - ako se piju 3-4 šoljice čaja dnevno (a tako se i postiže optimalan unost tečnosti od oko 1-1,5L) uz pravilnu prehranu i izbjegavanje fast-fooda i slatkiša. ;)

    Ko baš nikako ne podnosi njegov miris i okus, rješenje je u kapsulama čistog zelenog čaja (samo samljeveni sparušeni listići z.čaja i želatina za kapsulu, bez drugih dodataka). Jako dobre su ESI-jeve kapsule z.čaja "The Verde" i nisu skupe! Za održavanje vitkosti i druge blagodeti koje donosi svakodnevna konzumacija, pije se 1-2 kapsule dnevno, a za mršanje 2-4. I, da, nemojte ga piti baš pred spavanje jer će vas kofein iz čaja dugo držati budnima! SRETNO! :)

  • Default avatar -
    shalala
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    Najbolji čajevi su iz kuće čaja. Nešto su skuplji ali su fantastični! Od okusa do mirisa.
    Od zelenog čaja u vrećicama me boli trbuh. A i čitala sam negdje da takav čaj nije pravi zeleni čaj.

  • Avatar ira1806
    ira1806
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    pozz, dali mi tko može reći gdje ima za kupiti (Rijeka) kapsule zelenog čaja i koja im je cijena? ja sam godinama pila zeleni čaj al u zadnje vrijeme ako ga popijem više od šalice ne mogu spavati, bez obzira što ga pijem ujutro. hvala

  • Default avatar -
    ivaivana
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    Super članak. I ja imam jako dobro iskustvo sa zelenim čajem. Nakon trudnoće sam otkrila čajoteku "Svijet čaja" u City centru i njihovi zeleni čajevi u rinfuzi su mi super. Uvijek pijem čaj bez ikakvih dodataka. Preporučili su mi i dobre rooibos čajeve za dojenje i dali gratis uzorke (big lajk:) Inače kupujem kod njih a ponekad tu i tamo neki voćni čaj uzmem u Mulleru (Milford). Al otkad sam se navukla na prave čajeve ovi iz filter vrećica su mi stvarno ...treća liga.

  • Avatar hippoxx
    hippoxx
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    kod mene je šalica kave za vitkost,popijem ju ujutro,kasnije ručam sve što ima,znači ne biram što ću jesti nego normalno ručam,onda popodne opet kava :) sa šećerom jer nemogu bez njega, a za večeru jabuka i banana i tu i tamo pokoja šetnja. još kad bih trčala i malo više vježbala kile bi se uspješno otopile. najlakše ćete smršaviti ako redovito hodate,a još bolje ako trčite,naravno tu je i bicikl. bitno je ne jesti navečer prije spavanja,naravno osim voća i samo TJELOVJEŽBA!!!! jer bez nje ne ide

  • Default avatar -
    smokvica
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    hy ...otkrila sam jedan super caj od firme HERBARIUM bas fino mirise i od srca ga preporucam ima ga u plodinama a i cijena je prihvatljiva ,pakiranje zasebno ma super je :)))

  • Default avatar -
    vanili
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    Nemogu si zamisliti jutro bez zelenog caja :D

  • Default avatar -
    slatinica
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    zeleni čaj...tako zdrav ali tako mi je odvratnog okusa...uhhh jedva ga gutammm... bez šećera ga pijem pa...možda zato...vama je fin? :)

  • Default avatar -
    dee1502
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    ja ću ić kupit prvi zeleni čaj koji mi dođe pod ruku.negdje sam pročitala da su kinezi mršavi jer furaju te zelene čajeve u bočicama i piju kao vodu.ja sam dobila oko desetak kila,prestala sam pušiti,i eto mi.sad se borim da to skinem,mislim da ću početi koristiti taj zeleni čaj u svakodnevnoj primjeni.

  • Default avatar -
    malena1987
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    Čaj iz filter vrećice nema veze s pravim čajem. Kupujem Biofarmov zeleni čaj u listićima. Ne šećerim ga, stavim eventualno kap Stevije tu i tamo. I super mi je. :)

  • Default avatar -
    dauna
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    ja sam kupila zeleni caj u DM-u sa dodatkom đumbira i limuna i bas mi je odlican :)

  • Default avatar -
    smokvica
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    koliko je dostojna zamjena domaceg i gotovog u boci zelenog caja? zaboravim ponijeti na posao kuhani domaci caj pa sam par puta kupila u boci tj. tetrapaku pa sto mislite o tome cure,jeste li probale koji.....???

  • Avatar nikolinaistra
    nikolinaistra
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:55

    zeleni caj je super smanjuje glad a i cisti organisam svakodnevno ga popijem barem 1l iako mi nije nekog okusa!!

  • Default avatar -
    martillum
    [UREĐENO] 25. Lipanj 2016. 13:57

    Istina, samo nemojte koristiti filter zelene cajeve. Probajte rinfuzo, jer vrijedi, zdravije je i ima puno vise efekta.
    Okus je drugaciji i caj bolje daje svoj sastav u caju.
    U fiter vrecice se stavlja DUST sto je treca klasa caja, ali je legalno. Posjetite u Rijeci trgovinu, moze se naruciti on line na
    www.cajkovski.com

  • Uključi se u raspravu, znaš da želiš!

    Zdravo! Čini se da uživate u raspravi, ali još se niste prijavili na račun. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.

    Odustani