Protiv Covida-19 se cijepila najstarija žena na svijetu, ima čak 124 godine
Na ovom linku pogledaj fotografiju najstarije osobe koja je primila cjepivo protiv koronavirusa
U Indiji 124-godišnjakinja koja tvrdi da je najstarija osoba na svijetu dobila je svoju prvu dozu cjepiva protiv Covida-19. NDTV izvještava da je Rehtee Begum iz okruga Baramulla u Kašmiru bila među više od 9.000 ljudi koji su na tom području u srijedu 2. lipnja primili cjepivo.
Sojevi koronavirusa odsada se označavaju drugačije kako ne bi poticali rasizam
Dužnosnici nisu dali dokaz o njezinoj dobi, ali iz Kašmirovog odjela za informacije i odnose s javnošću (DIPR) objavili su fotografiju na kojoj Begum prima svoju "prvu dozu", rekavši da je njezina dob nevjerojatnih "124 godine". Ako je dob koju navode službenici istinita, to čini Begum novom najstarijom ženom na svijetu.
Međutim, nije bilo službene potvrde ili potkrepljenja, kao ni dokaza koje su pružili Begum ili njezina obitelj. Prema Guinnessovoj knjizi svjetskih rekorda, najstarija živa osoba na svijetu je 118-godišnji Kane Tanaka iz Japana. Najstarija osoba ikad bila je Jeanne Louise Calment iz francuskog Arlesa, koja je umrla u dobi od 122 godine i 164 dana.
Ranije ove godine najstarija osoba u Europi uspjela je preživjeti koronavirus jer srećom nije doživjela smrtonosne simptome. Bila je to francuska časna sestra Lucile Randon koja je 11. veljače proslavila 117. rođendan. Prema francuskim medijima, sestra Lucile bila je pozitivna na virus 16. siječnja, ne osjećajući nikakve simptome. Govoreći za francuske novine Var-Matin, rekla je: "Nisam ni slutila da imam koronavirus."
Nakon pozitivnog testa, časna sestra bila je izolirana u domu umirovljenika u Toulonu, na jugu Francuske, daleko od ostalih stanovnika. Na pitanje francuske televizije BFM osjeća li se prestrašeno zbog koronavirusa, Lucila - koja je slijepa i koristi invalidska kolica - odgovorila je: "Ne, nisam se bojala, jer se nisam bojala smrti. "Sretna sam što sam živa, ali voljela bih biti negdje drugdje - pridružiti se svom velikom bratu, djedu i baki."
David Tavella, glasnogovornik umirovljeničkog doma Sainte Catherine Labouré, rekao je da je sestra Andre "veliku sreću". Govoreći za novine Var-Matin izjavio je: "Nije me pitala za svoje zdravlje, već za svoje navike. Na primjer, željela je znati hoće li se raspored obroka ili spavanja promijeniti. "Nije pokazivala strah od bolesti. S druge strane, bila je vrlo zabrinuta za ostale stanovnike."