Šest stvari koje trebaš znati o mehaničkom čišćenju lica kod kozmetičarke
Navest ću neke nepoznanice o kompletnom tretmanu lica ( koji sadrži sve potrebne postupke, od pripreme, pilinga, mehaničkog čišćenja lica, masaže i odgovarajuće maske ), kako bih razjasnila što sve spada u tretman čišćenja lica. Provjerite što vam ovaj tretman u tretiranju kože lica, vrata i dekoltea omogućuje i čemu pridonosi.
Tretman čišćenja lica nije brzi popravak
Razmišljaš o posjeti kozmetičkom salonu kao o odlasku zubaru. Kao što zubar čisti tvoj zubni kamenac, tako i kozmetičar tretmanom čišćenja lica održava tvoju kožu zdravom i oslobođenom od toksina i bakterija koji izazivaju upalne procese na koži. Kao što je baza za održavanje zdravih zuba, njihovo redovito pranje, tako je i mehaničko čišćenje lica u salonu, osnova za održavanje kože što duže zdravom i lijepom.
Priprema lica za tretman mehaničkog čišćenja
Prema tipu i stanju kože odabiremo vrstu preparata kojim skidamo šminku. Nakon čišćenja kože mlijekom i tonikom, koji vraća ph kože na normalu, radimo piling kože. On je vrlo značajna faza tretmana, jer skida gornji mrtvi sloj kože. Uz parenje lica (zagrijavanje kože) time omogućujemo bolje pražnjenje pora koje se lakše otvaraju.
Ne bi trebala sama uklanjati mitesere i ostale nečistoće
Kao što obrezivanje kožice i uređivanje noktiju treba prepustiti profesionalcu, još je i važnije da istiskivanje mitesera, ostaviš za posjet kozmetičarki, jer za to postoji specifična tehnika. Treba ih istiskivati iz dubine kože, a ne površinski, te brinuti da nakon postupka kožu dobro dezinficiramo i zatvorimo očišćene pore. Slijedi masaža lica, vrata i dekoltea. Pravim odabirom maske na kraju smirit ćemo eventualne iritacije, te kožu hidratizirati ili nahraniti, ovisi što joj treba.
Čišćenje lica je igra uma
Kad razmišljamo o prednostima ovog tretmana važno je navesti um da razmišlja o onome što je tijelu najugodnije, a to je sigurno masaža.
Dobra masaža lica, vrata i dekoltea poboljšava cirkulaciju krvi, a drenažni pokreti izbacuju otpadne tvari iz kože i tako posvjetljuju ten i čine kožu sjajnom.
Masažom dobivamo relaksaciju uma i tijela, a ona pomaže regenerativne procese u koži, ali i cijelom tijelu. Masaža lica sigurno je najbolji dio svih tretmana koji se u salonima nude.
Više je koristi ako na tretmane ideš redovito
Možeš trenirati svoju kožu tako da tretman lica obavljate jednom mjesečno i tako omogućiš svojoj koži da dođe u „formu“. Ako redovito obavljaš tretmane to je kao da treniraš kožu da pravilno radi. Stanice kože vole rutinu i odgovoriti će na to pozitivno. Njihova zahvalnost ogledat će se u dobrom i svježem izgledu, koji će te učiniti sigurnijom.
Mehaničko čišćenje provodi se cijeli život, po preporuci jednom mjesečno, ali u zrelijoj dobi kad se pore počnu skupljati i lučiti manje sebuma, to se prorjeđuje.pa se radi svakih par mjeseci. Masne kože se cijeli život čiste barem jednom mjesečno. Iza 50-e rjeđe, ali isto ovisi o koži.
Cijena ne određuje kvalitetu tretmana
Kada biraš salon i osobu koja će obavljati tretman vjeruj svojem instinktu. Istraži koliko je iskustvo osoblja i uvaži preporuke poznanika ili prijatelja. Odi do salona i naruči se na tretman usmeno. Usput ćeš uočiti kakva je higijena u salonu i osoba koje rade u njemu. Vjerojatno ćeš vidjeti i diplome o završenoj školi i nivou obrazovanja, a na osnovu toga, onda možeš zaključiti hoće li im pokloniti povjerenje. Cijena tretmana najviše ovisi o kvaliteti kozmetike s kojom se radi, te o stručnosti osoblja koje radi u salonu ( iskustvo i školovanje ).
Znak da je tretman bio zadovoljavajući, je dobar izgled kože i osjećaj da se koža dobro regenerirala, a ti se osjećaš opušteno i zadovoljno, jer si učinila nešto dobro za sebe. Zato ne treba preskakati ovaj tretman. Koliko često ga trebaš obavljati savjetovat će te tvoja kozmetičarka.
Prirodni načini kako se riješiti akni u odrasloj dobi