Urbani modularni vrt s ljekovitim biljem: Dobar primjer iz Rovinja
Konstrukcija postavljena u dvorištu škole u Rovinju sastoji se od modula namijenjenih za sjedenje te modula za sadnju ljekovitog bilja. Moduli su kroz dvije radne akcije obojeni te je u njih posađeno bilje o kojem će se kontinuirano brinuti skupina mladih vrtlara sastavljena od učenika srednjih škola te članova Društva osoba s invaliditetom.
Prije nego što su učenici počeli s izradom modularnih vrtova prošli su radionicu na temu "Poezija prostora" koja im je poslužila kao teoretska priprema prije praktičnog djela. "Ovakav projekt je primjer inkluzijskih procesa koje promičemo, gdje svaki član društva i zajednice može imati svoju ulogu te samim time i osjećaj pripadnosti koji je suprotan osjećaju izolacije koji često žive na članovi. Društvo je živo tkivo koje mi sami gradimo i modeliramo, a mi se borimo za društvo u kojem je različitost bogatstvo i razvojni potencijal a ne teret.
Budući da su udruge osoba s invaliditetom i njima srodne skupine zbog nepovoljnih okolnosti suočene s činjenicom da se konstantno nešto za njih radi i organizira (donacije, volontiranja i sl.) vrijednost ovog projekta za nas je što smo pokazali kako i mi možemo doprinijeti boljitku i razvoju zajednice, dajući i stvarajući nešto za opću dobrobit", rekla je Jelena Petranović, stručna suradnica Društva osoba s invaliditetom Rovinj i voditeljica projekta.
Projekt je proveden uz financijsku potporu Zaklade za poticanje partnerstva i razvoj civilnog društva iz sredstava Fonda gradova i općina, Komunalnog servisa te poduzeća Eico.