Osobe s tjelesnim invaliditetom ove će godine, 12. svibnja prvi put obilježiti svoj nacionalni dan
Inicijativa o tome potekla je od Hrvatskog saveza udruga osoba s tjelesnim invaliditetom radi podizanja svijesti šire javnosti o potrebi veće brige i zbrinjavanja osoba s tjelesnim invaliditetom, sprječavanju njihove diskriminacije i sl.
Osobe s invaliditetom zaslužuju taj dan, kazao je Peđa Mišić (DP), navodeći da u Hrvatskoj živi više od 650 tisuća osoba s invaliditetom, od čega 80 tisuća djece s invaliditetom.
Većinom glasova Sabor je prihvatio izvješća premijera Andreja Plenkovića o redovnim sastancima Europskog vijeća održanima u listopadu i prosincu prošle godine.
Nije prihvatio Zaključak Kluba zastupnika DOMiNO i Suverenista kojim je od Vlade traženo da sva uvozna hrana mora zadovoljiti iste kriterije kao i hrana koja dolazi iz Europske unije, a u svjetlu nedavnog donošenja trgovinskog sporazuma između EU i Mercosura.
Prihvatio je i dva izvješća za pretprošlu godinu - o provedbi međunarodne razvojne suradnje Republike Hrvatske i o radu Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.