Ne objavljuje tvoje slike na društvenim mrežama? Novi trend u vezi ili razlog za prekid?
Nestao u prijevodu ili?
Znaš i sama koliko je iritantno kad ti netko netragom nestane usred razgovora na nekoj od društvenih mreža. Misliš kako razgovor savršeno teče, bacate reference na tvoje najdraže filmove, pričate o svim ovozemaljskim temama i leptirići se počinju buditi u tvom trbuhu kad odjednom - tišina.
Poznatiji u svijetu kao 'ghosting' (eng. ghost = duh), ovaj je iritantni trend dobio svoje nasljednike.
'Bacanje mrvica' (eng. bredacrumbing) je pak ona situacija u kojoj te netko stalno navodi prema nečemu, no nikad nećeš saznati prema čemu jer te ta osoba očito vuče za nos.
Emotikon koji namiguje slijedi srčeko i pusicu, ali samo na ekranu jer ništa od toga nisi ni približno okusila uživo s tom osobom. Ovakvi tipovi neće nestati nego će ti bacati te virtualne mrvice, dok i njih ne ponestane jednog dana u vrećici lažnog navođenja.
Kakav je to novi trend 'skrivanja'?
U ovom slučaju si već u vezi s nekom osobom, čin je gotov, kako bi se reklo. No je li uistinu?
Konačno si sretna s nekim, on ne nestaje poput utvare, daje ti stvarne puse i namiguje ti uživo, ali postoji problem - on te skriva od drugih. Od prijatelja, obitelji, pa čak i od svojih Facebook ili Instagram profila, nema te nigdje.
Kada skrolaš po njegovim društvenim mrežama, ne vidiš nikoga od njegovih voljenih, pa ni sebe.
I nije tako novi trend
Ovo je prvi puta da je problem 'skrivanja' definiran, no on je postojao i prije, prije društvenih mreža i komplikacija među vezama koje su donesle sa sobom. Sada je samo dosegao svoje maksimalne granice u virtualnom svijetu i treba ga adresirati i pozabaviti se njime.
"Žrtva onoga-koji-skriva skrivena je od svih područja njegova života - od tagiranih slika do bezbrižnog ćakulanja s njegovim roditeljima. Zašto? Zato što se na ovaj način ta osoba može pretvarati da nije u 'stvarnoj' vezi s osobom koju skriva, što znači da se može opravdati pred drugim ljudima za koju god situaciju hoće i što god hoće raditi u njoj, što je iznimno bezobzirno i užasno" - objašnjava Ellen Scott iz Metro UK.
Tako da ovo nije počelo isključivo s društvenim mrežama, samo se nekako nadogradilo i proširilo.
Bez obzira koliko je ovaj negativni trend popularan, moramo ga osuditi na sve moguće načine. Netko može nestati s društvene mreže jer mu se nešto dogodilo ili pak je samo takva osoba koje ne piše "Bok" i "Laku noć" i slične stvari, no ovo je jednostavno nepoštivanje tebe i tvog integriteta.
Bilo da te skriva od prijatelja jer ga je sram iz nekog razloga ili te skriva jer želi bezbrižno zašprehavati djevojke u klubu s prijateljima je užasno ako se niste ni popričali o ovom problemu.
Što se dogodilo s jednostavnim odbijanjem nekoga? Ako te netko 'drži u rezervi' ili nije siguran što želi s tobom, probaj iskreno popričati s njim umjesto da si razbijaš glavu i trošiš vrijeme na nekoga kome se možda uopće ne sviđaš.
Zato, pamet u glavu i nemoj dopustiti da budeš nečija zadnja (ili skrivena) rupa na svirali!