Proljetno buđenje kože

Želiš li obnoviti kožu ovog proljeća, pravo je vrijeme za mikrodermoabraziju, uklanjanje površinskog sloja kože kojim se uspješno smanjuju bore, ožiljci, mrlje od sunca i staračke pjege. Koža je nakon ovog tretmana mladolikija, sjajnija i zdravijeg izgleda, a kako izgleda tretman pomoću najnovijeg uređaja Face Up pogledaj ekskluzivno na našem portalu
Vidi originalni članak

Na Kongresu inovacija u estetskoj kozmetici održanom u Zagrebu predstavljen je novi uređaj za mikrodermoabraziju Face Up, talijanskog proizvođača General Project, a prezentaciju je vodio član razvojnog tima Saulo Quinci. Završio ju je demonstracijom tretmana na jednoj od sudionica Kongresa. Uređaj Face Up od predstavljanja svjetskom tržištu prije dve godine postavio je nove standardei naziva se novom generacijom mikrodermabrazije. Što je točno mikrodermoabrazija, drugi najčešće izvođeni nekirurški estetski tretman na svijetu, objasnila nam je dr. Nevia Delalle Lozica, dermatovenerologinja iz zagrebačke Poliklinike Dermalife, koja je također sudjelovala na Kongresu:

"Mikrodermoabrazija je jedna od ablativnih metoda koje se baziraju na uklananju površinskog sloja kože. Cilj joj je ukloniti površinske stanice kože, smanjiti pore, ukloniti hiperpigmentacije, poboljšati tonus kože i u dubljim slojevima potaknuti proizvodnju kolagena. Koža je nakon ovakvog tretmana mladolikija, sjajnija, dobije zdraviji izgled."

Mikrodermoabrazija nije za osobe s aknama

Dr. Nevia Delalle Lozica preporučuje mikrodermoabraziju osobama čija je koža umorna i treba osvježenje, ima loš tonus, nedostaje joj sjaja, ima proširene pore, sitne bore, plitke ožiljke, stračke pjege ili mrlje od sunca. Ona uvijek kombinira estetske postupke jer smatra da se samo tako mogu postići potpuni rezultati. Tako bi mikrodermoabrazijom uvijek očistila kožu prije popunjavanja bora filerima, mezoterapije ili tretmana laserom, jer to povećava učinkovitost ovih tretmana.

Što je mezoterapija, saznaj u video prilogu o tom tretmanu kojem se podvrgnula Ivana Husar Mlinac.

Pitali smo doktoricu postoje li ograničenja kod primjene mikrodermoabrazije, na što je odgovorila da se nikad ne radi na oštećenoj koži, koži s aknama, puno popucalih kapilara, aktivnom rozaceom, dermatitisom, aktivnim upalama, herpesom ili drugim virusnim i bakterijskim infekcijama. Također ako netko ima izuzetno osjetljivu kožu, bolje je ne raditi mikrodermoabraziju jer bi mogla izazvati prejake reakcije.

Ako te muče akne, prouči savjete za njegu nečiste kože i saznaj što još možeš napraviti!

Nakon prezentacije uređaja za mikrodermoabraziju Face Up dr. Nevia Delalle Lozica naručila ga je za svoju kliniku jer su ju privukle ove njegove prednosti:
"Tretman je učinkovitiji i ugodniji za pacijenta nego klasična mikrodermoabrazija, zadovoljava visoke standarde higijene, može se potpuno individualizirati prema problemu i tipu kože i svi dijelovi kože mogu se ujednačeno tretirati."

Novosti u kozmetici

Na Kongresu inovacija u estetskoj kozmetici za 2010., održanom 20. veljače u zagrebačkom Hotelu Antunović, sudjelovali su dermatolozi, kozmetičari i predstavnici wellness centara. Osim hrvatske premijere uređaja Face Up, predstavljeni su i drugi noviteti.

Kristina Ukalović, direktorica firme Kris derma d.o.o., održala je predavanje i pokazala zainteresiranima kako se koristi takozvana Kris derma-analiza. Riječ je o prvom hrvatskom analizatoru kože s ugrađenim softwerom za preporuku preparata i tretmana uz mogućnost ispisa analize.

Hrvoje Lah, direktor firme Lah d.o.o., predstavio je još jednu u Hrvatskoj novu metodu: DTS – terapiju rolerima za  uklanjanje bora i ožiljaka.

Zanima te kako se možeš našminkati, a da to djeluje prirodno? Pogledaj video upute make-up artistice Silve Stojanović.

Personalizirani tretmani

Osobitost uređaja Face Up je što posjeduje patentirani mikropulsirajući, rotacioni držač glave. Eliptična kretanja abrazivne glave omogućuju pristup svim dijelovima kože pod bilo kojim kutem, dok u isto vrijeme mikropulsevi masiraju kožu, stimuliraju i tonificiraju mišiće lica, čime pojačavaju cirkulaciju. Time je tretman ujedno i relaksirajući. Također, sinergija ove dvije tehnologije zaslužna je za poticanje stvaranja kolagena i elastina.

Zanima te kojom hranom i dodacima prehrani možeš iznutra nahraniti kožu i spriječiti prijevremeno starenje?

S obzirom da ima jednokratne zamjenske glave, uređaj Face Up predstavlja tretman s najvišim standardom sigurnosti i higijene. Zamjenske glave pokrivene su biokompatibilnim, antialergijskim slojem silikon karbida koji nježno uklanja površinski sloj kože.

Nježnija abrazija za osjetljivu kožu

Postoji mogućnost izbora između 5 abrazivnih glava različite grubosti, od kojih se svaka može kombinirati s 3 brzine rotacije i 3 razine osjetljivosti kože tako da se osigurava individualizirani tretman, prilagođen problemu i tipu kože. Postoji i šesta tretmanska glava, uz pomoć koje se nakon mikrodermoabrazije, kada je koža najosjetljivija, i ujedno najprijemčljivija, na cijelo lice detaljno nanosi krema.

Osim na licu tretman se može raditi i na vratu, dekolteu, ali i na svim drugim dijelovima tijela gdje postoji kožni problem na koji se želi djelovati.

Poboljšanje bi trebalo biti vidljivo već nakon prvog tretmana ali se za trajnije rezultate preporučuje napaviti niz od 4 do 5 tretmana, s razmakom od 7 do 10 dana.

Distributer uređaja: Revelo d.o.o., 01/66 00 868, e-mail: faceup@net.hr

Posjeti missZDRAVA.hr