Lubenicu trebaju jesti svi, a najviše muškarci koji žele biti moćni u krevetu
Jedan od njih je citrulin koji utječe na otpuštanje dušičnog oksida u tijelu. To opušta krvne žile, baš kao što je to slučaj kod Viagre. Lubenica ima prednost da djeluje na čitavo tijelo, a zbog opuštajućeg djelovanja vrlo je učinkovita i kod žena. Najbolje ju je jesti zajedno s košticama jer i one sadrže brojne korisne sastojke koji se nadopunjuju s onima u sočnom crvenom mesu.
Na popisu prirodnih afrodizijaka našla su se i morska jaja koja su bogata jodom i zato imaju vrlo specifičnu aromu. Presjeku se i jedu sirova žlicom, a najbolje ih je konzumirati same. Zbog minerala koje sadrže morskom jajetu se pripisuje da jača muškost i deset puta više nego sirove kamenice. Osim jodom, bogata su selenom, kromom, cinkom i kobaltom.
Morska hrana je po preporuci nutricionista , pravi recept za podizanje libida. Najpoznatiji i najrazvikaniji afrodizijak su kamenice ili ostrige, a priča kaže da Casanova svoj seksualni nagon poticao jedući te školjke. Kamenice se poslužuju i jedu isključivo sirove, s ledom i limunom, a mogu se pripremati kao zapečene, na gradele, s tijestom i i u rižotu.
Međutim, i ostale školjke poput dagnji, sadrže aminokiseline koje utječu na porast spolnih hormona. osim sirove dagnje se mogu pripremati na na čak 120 načina, a između ostalog na buzaru, u rižotu, s tjesteninama i u pizzama kao dodatak.
Preuzmi jelovnik za mediteransku dijetu
Afrodizijakom se smatraju i divlje šparoge. Bogate su vitaminom E, koji je poznat kao vitamin plodnosti. Rastu kao samonikle biljke u priobalju, a spremaju se na salatu s tvrdo kuhanim jajima i na omlet.
Poticajna svojstva ima i paški sir. Proizvodi se od ovčjeg mlijeka, iznimno je ljekovit, a njegovo bogatstvo cinkom zaslužnu je za afrodizijački učinak.
Doznaj koje sve sira postojei kao ih servirati
Sočni med i orašasti plodovi daju snagu i poticaj, a potaknut će te na izmjenjivanje nježnosti i ugađanje partneru.
Afrodizijačka sredstva pripisuju se i tartufima, koje zovu crnim dijamantima, a najviše ih ima u Istri. Riječ je o vrsti gljiva jedinstvene arome koje rastu ispod zemlje. Bijeli tartuf ima jaču aromu te je intenzivnijeg okusa i mirisa od crnog, a najbolje ga je jesti svježe naribanog na hranu.